Дома Трансфер зона Борнмут купи напаѓач за 25 милиони евра

Борнмут купи напаѓач за 25 милиони евра


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Англиски Борнмут се засили со младиот Дангo Oутар од Лориен.

Овој фудбалер е роден во Буркина Фасо 2002 година и сезонава играше одлично во францускиот фудбал за Лориен.

На 18 натпревари постигна шест голови и подели исто толку асистенции.

Договорот кој го потпиша е на пет години, а вредноста на трансферот изнесува 25 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…