Дома Топ вести „Бомба“: Реал Мадрид тргнува по Хари Кејн

„Бомба“: Реал Мадрид тргнува по Хари Кејн

Реал Мадрид на лето е спремен да направи „бум“ на трансфер пазарот и ќе има голем буџет за трансфери.

Примарна цел на „кралевите“ ќе биде доведување на нова ѕвезда во нападот, кој ќе биде наследник на Бензема.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Шпанските медиуми пренесуваат дека првото име на списокот е ѕвездата на Тотенхем, Хари Кејн, кој е решен да ја промени средината на лето.

Ѕвездата на „Спарси“ одби да го продолжи договорот и на лето влегува во последната година од договорот, па Тотенхем е спремен да го продаде.

Реал Мадрид ќе мора да ја победи конкурецијата, бидејќи Манчестер Јунајтед исто така покажува интерес за напаѓачот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Проблем за Македонија: Без Барди против Хрватска и Чешка?!

Maкедонската фудбалска репрезентација ја очекуваат пријателските натпревари со Хрватска и …