Дома Топ вести „Бомба“ од Италија: Јувентус спрема понуда за Салах

„Бомба“ од Италија: Јувентус спрема понуда за Салах

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Јувентус сака на лето да го донесе Мохамед Салах во своите редови.

Медиумите тврдат дека италијанскиот шампиони на лето ќе се раздели со Дибала, а Роналдо е на залез на кариера, па сака да донесе нова ѕвезда во нападот.

Прва ѕвезда е Мохамед Салах, чија иднина во Ливерпул е неизвесна откако влезе во конфликт со тренерот Клоп. Шпекулациите уште повеќе се засилија откако синоќа беше заменет во дербито против Челзи.

Јувентус е спремен да се ослободи од Дибала за да го донесе Салах во Торино. Египќанецот својата фудбалска афирмација ја доживеа во Серија А каде со успех го носеше дресот на Фиорентина и Рома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…