Дома Македонски спорт Мак фудбал „Бомбата“ на Нето вредна три бода за Пелистер 🎥

„Бомбата“ на Нето вредна три бода за Пелистер 🎥

Тимот на Пелистер денес успеа да се врати од негатива од два гола и да слави со 3:2 во борбата за опстанок со Силекс.

Џокерот на Капинковски, Нето во 71. минута го постигна решавчкиот гол со вистинска „бомба“ после еден противнапад. Со овој триумф Пелистер има 35 бода на шест кола пред крајот, Силекс кој е на 9-тата позиција има, место кое носи во баражот за опстанок има 29, Ренова и Вардар по 28. Беласица е убедливо последна со 17.

Фото: ФК Пелистер

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Aрдиан Беќири за поцврста одбрана на Ренова

Oд денес нов играч на Ренова е Ардиан Беќири (20). 20-годишниот дефанзивец во Ренова прист…