Дома Македонски спорт Бомбата на Алиоски од слободен удар (ВИДЕО)

Бомбата на Алиоски од слободен удар (ВИДЕО)

0

Македонија игра против Полска во Варшава, после 40-тина минути игра резултатот е 0:0.

Гледаме натпревар без многу шанси, Полска се закани преку Зјелински кој ја погоди пречката. Нашата најголема закана беше преку одличниот слободен удар на Алиоски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ангеловски: Резултатите потврдија дека оваа генерација е најдобра

Во последното квалификациско коло денес во Скопје го победивме Израел и оваа победа на Мак…