Дома Фудбал Останато Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни пристигнува од Кина каде богаташ купи клуб за неговиот син да може да биде фудбалер.

Кинески бизнисмен стана сопственик на второлигашот Зибо Кују, а во нападот игра неговиот син Хи Шихуа.

Тоа немаше да биде ништо чудно доколку Шихуа не беше тежок 125 килограми и тренерот е приморан да го користи на секој натпревар. Притоа, тој ги изведува сите прекини, пенали, корнери, слободни удари…

Поради тоа не е ни чудо што овој клуб е закован на дното на табелата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…