Дома Фудбал Лига на шампиони Блесна пеколното трио: Мбапе, Нејмар, Меси – и еврогол! 🎥

Блесна пеколното трио: Мбапе, Нејмар, Меси – и еврогол! 🎥

Екипата на ПСЖ стигна до водство вечерва против Бенфика, а стрелец на голот е Лионел Меси.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Меси е стрелецот, а она што посебно може да ги радува фановите на францускиоит клуб е начинот на кој Аргентинецот стигна до голот. Беше тоа една супер акција во која учествува и Нејмар и Мбапе.

Мбапе додаде до Нејмар, кој асистираше до Меси, а Аргентинецот на прекрасен начин во негов стил ја смести топката во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…