Дома Фудбал Останато Бизарна ситуација во Труција: Три пати се повторуваше пенал, бранеше и играч, а гол не се постигна (ВИДЕО)

Бизарна ситуација во Труција: Три пати се повторуваше пенал, бранеше и играч, а гол не се постигна (ВИДЕО)

Некогаш во фудбалот сме сведоци на бизарни моменти, а еден таков сега ни доаѓа од Турција.

Во турската лига 2 (трет ранг на натпреварување) во натпреварот помнеѓу Ушакспор и Ергене видовме ситуацика каква што до сега не беше забележана на фудбалските терени.

Голманот Ерсин Ајдин два пати го одбрани пеналот во 90 минутата, но два пати беше опоменат од главниот судија и доби црвен картон. Гостите добија прилика и трет пат да шутираат од белата точка и тогаш изгледаше дека ќе ја затресат мрежата затоа што на голот застана стоперот Левент Актуг. Сепак и тој успеа да одбрани пеналот и резултатот не се промени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Историска ноќ за Аталанта, Мурињо не е тоа што беше

Аталанта запиша историски триумф над Валенсија (4:1) во првиот осминафинален дуел во ЛШ. М…