Дома Фудбал Англија Биелса: Тажен сум што замина Алиоски, пресудни беа финансиите

Биелса: Тажен сум што замина Алиоски, пресудни беа финансиите

Викендов започнува новата сезона во англиската Премиер лига, а пред почетокот на истата зборуваше Марсело Биелса, една од темите на искусниот стратег беше заминувањето на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

Алиоски не се договори со Лидс за продолжување на соработката и на крајот се пресели во Саудиска Арабија.

„Тажен сум поради заминувањето на Алиоски. Секако поради фудбалскиот фактор, но посебно поради „човечкиот“. Кон него имам голема почит и занм дека сакаше да продолжи со нас и клубот сакаше да го задржи. Се водеа преговори, на крајот пресудни беа финансиите. За жал не се најде договор и тоа е тоа“, изјави Биелса.

Лидс сезоната во Премиер лигата ја отвара со натпреварот против Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лаутаро потпишал нов договор со Интер до 2025 година

Aргентинскиот напаѓач Лаутаро Мартинез потпиша нов договор со актуелниот италијански шампи…