Дома Фудбал Англија Бејл не го заборава голфот дури и кога тренира (ВИДЕО)

Бејл не го заборава голфот дури и кога тренира (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео од вчерашниот тренинг на Реал Мадрид поради кое Герет Бејл повторно се најде во центарот на вниманието.

Имено, според она што го направи (гестикулираше играње голф) изгледа мисли на голфот и додека тренира за Реал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мбапе: Реал? Замислете што ќе се случи ако ви одговорам

Фудбалерот на ПСЖ Килијан Мбапе не сакаше да зборува за можноста да премине во Реал Мадрид…