Дома Фудбал Останато Белгиските служби ја тресат Европа: Уапсен и еден од агентите на Сергеј Милинковиќ Савиќ!

Белгиските служби ја тресат Европа: Уапсен и еден од агентите на Сергеј Милинковиќ Савиќ!

Вчера избувна аферата со наместени натпревари во Белгија која ја потресе цела фудбалска Европа, а денес се појави и информации дека уапсен е еден од менаџерите на српската фудбалска Сергеј Милинковиќ Савиќ.

Во аферата според белгиските служи вмешани се повеќе земји меѓу кои и Македонија.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Денес се појави информација дека е уапсен еден од најблиските соработници на Матеја Кежман, главниот агент на фудбалската.

Во медиумите во Србија името на уапсениот Црногорец не се открива се наведува само дека е уапсен црногорски државјанин со иницијали У.Ј

Лицето У.Ј билио уапсено во Белград откако за него во Белгија била распишана меѓународна потерница. Портапарлот на судот Бојана Станковиќ прецизираше дека му е одреден екстрадиционен притвор.

Црногорските медиуми отидоа чекор подалеку и открија дека станува збор за Урош Јанковиќ, еден од менаџерите кои го застапува Милинковиќ Савиќ поточно, член на агенцијата на Матеја Кежман.

Свое мислење за целиот скандал во Белгија даде и „кралот за наместени натпревари“ – Џаро. (ТУКА).

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…