Дома Македонски спорт Мак фудбал Беласица: Се вративме!

Беласица: Се вративме!

Вчера ФФМ го потврди она што се најавуваше македонската лига од наредната сезона ќе брои 12 екипи.

Пласман од вторите лиги во ПМФЛ обезбедија Беласица и Пелистер. По една сезона Беласица повторно е прволигаш и во Струмица ќе има дерби против Академија Пандев.

Тие по одлуката вчера се огласија на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Милан влегува во трката за Сандро Тонали

Милан после паузата игра како препороден и најверојатно ќе обезбеди пласман во Лига Европа…