Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Батшуаи ја налути ФИФА по мечот со Канада

Батшуаи ја налути ФИФА по мечот со Канада

Белгија славеше во првиот меч на Мундијалот во Катар со 1-0 против Канада, а бодовите ги обезбеди одличниот Миши Батшуаи.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Репрезентацијата на Белгија неодамна се соочи со проблеми поради правилата во Катар, па ФИФА му нареди да го промени третиот дрес на кој пишувало „Љубов“, кој асоцира на поддршка за ЛГБТ-правата.

Батшуаи по натпреварот со Канада ја ретвитна веста и напиша кратка порака која ќе ја налути ФИФА, но и организаторите на Мундијалот.

„Нема проблем, љубовта секогаш победува“, напиша Батшуаи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Пулишиќ ја однесе Америка во осминафинале

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Англија и САД се…