Дома Фудбал Лига на шампиони Бартомеу после понижувањето: Навивачи, извинете!

Бартомеу после понижувањето: Навивачи, извинете!

Претседателот на Барселона, Бартомеу се извини на навивачите на каталонскиот клуб после срамот против Баерн.

Каталонскиот тим беше понижен со 8:2, а после натпреварот се огласи претседателот Бартмоеу и упати извинување до навивачите:

„Навивачи, извинете.“ – порача Бартмоеу и додаде:

„Не ги оправдаме очекувањата. Пике е во право дека ова е катастрофа. Од сега ќе донесуваме други одлуки, некои ги имав на ум и пред натпреварот и ќе ги оствариме во наредните денови.“ – изјави претседателот на Барса после натпреварот.

Ова е најголемиот пораз на Барселона со шест гола разлика од 1951 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…