Дома Топ вести Барселона ја сака легендата на Реал Мадрид

Барселона ја сака легендата на Реал Мадрид

Чави Ернандез на крајот на сезоната ќе го напушти кормилото на Барселона, па веднаш започнаа шпекулациите за негов наследник.

Каталонците веќе ја започнаа потрагата за нов тренер, а на врвот на листата желби на претседателот Жоан Лапорта е Чаби Алонсо.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Алонсо прави „чуда“ со Баер Леверкузен каде е лидер на табелата и оваа сезона се бори за титулата во Бундес лигата.

Многу европски гиганти ја следат неговата работа и го сакаат во своите редови, а Барселона сака да ја победи конкуренцијата.

Во Барселона веруваат дека идеално ќе се вклопи во нивниот стил на игра, притоа е голем познавач на шпанскиот фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…