Дома Топ вести Барселона ја постави цената на Араухо

Барселона ја постави цената на Араухо

Барселона во зимскиот преоден рок одби понуда од 70 милиони евра за Роланд Араухо, но не ја исклучува можноста да го продаде на лето.

Араухо е лидер на одбраната на Барселона и се етаблираше како еден од најдобрите дефанзивци на светот, а силен интерес за него покажуваат неколку европски гиганти.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Шпанските медиуми пренесуваат дека Барселона е спремна да слушне понуди за Араухо, но само од 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …