Дома Трансфер зона Барселона ја најде замената за Левандовски

Барселона ја најде замената за Левандовски

Чави сака да го засили нападот на Барселона, а позната е најголемата трансфер желба.

Главна цел на Каталонците за следната сезона е доведување на врвот напаѓач, а прв избор е Џонатан Дејвид од Лил.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Барселона на таа позиција го има само Левандовски, кој е во зрели години и сака да доведе млад голгетер.

Дејвид веќе неколку сезони игра на врвно ниво и сака да ја промени средината, а Чави верува дека одлично ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Конкуренцијата за неговиот потпис е голема, а Лил за неговата слобода бара најмалку 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …