Дома Топ вести Барселона тргнува по ѕвездата на Манчестер Сити

Барселона тргнува по ѕвездата на Манчестер Сити

Англискиот репрезентативец Калвин Филипс сигурно ќе го напушти Манчестер Сити во јануари и за него интерес покажуваат многу клубови ширум Европа.

Сега во трката за неговиот потпис се вклучи и Барселона, која е во потрага по квалитетен играч за врска.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Чави после слабите резултати сака да го засили средниот ред со играч со дефанзивни карактеристики, но Каталонците немаат голем буџет поради финансиски проблеми.

Поради тоа ќе се обидат да го донесат Филипс на позајмица до крајот на сезоната со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…