Дома Топ вести Барселона спреми понуда за Кристенсен

Барселона спреми понуда за Кристенсен

Барселона е силно заинтересирана за дефанзивецот на Челзи, Андреас Кристенсен и сака да го донесе на „Камп Ноу“.

Челзи не може да се договори со Кристенсен за нов договор и преговорите се во застој во моментов. Неговиот договор со „сините“ истекува во јуни 2022 година и тој веќе во јануари ќе биде слободен да преговара со други клубови.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Барселона сака да ја искористи таквата ситуација, но треба да ја победи конкуренцијата бидејќи дефанзивецот е на мета на многу европски гиганти.

Каталонците веќе стапиле во контакт со неговиот агент и спремаат понуда за да го донесат Кристенсен на лето без обештетување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…