Дома Трансфер зона Барселона понуди, ПСЖ експресно одби!

Барселона понуди, ПСЖ експресно одби!

0

Барселона денеска го ангажираше Антоан Гризман од Атлетико Мадрид.

Каталонците за овој трансфер платија 120 милиони евра, а следниот трансфер би можел да биде уште поголем, бидејќи шпанскиот првак го посакува и Нејмар.

Билд утрово објави информација дека раководството на Барселона понудил четири фудбалери и му порачале на ПСЖ да изберат тројца како замена за Нејмар.

Меѓу понудените фудбалери се Кутињо, Дембеле, Умтити и Семедо.

Сепак, одговорот од Париз бил негативен. Билд сега тврди дека ПСЖ не е задоволен со предлогот од разбирливи причини.

Платите на споменатите фудбалери ќе бидат далеку поголеми од платата на Нејмар, и јасно порачале дека не се заинтересирани за ваква размена на фудбалери.

Да потсетиме, бразилскиот фудбалер токму од Барселона во 2017 година пристигна во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Абидал: Нејмар е во нашиот список, но не е приоритет!

Спортскиот директор на Барселона Ерик Абидал, во интервју за „Мундо Депортиво“ изјави дека…