Дома Фудбал Барселона ослабена за Ел Класико

Барселона ослабена за Ел Класико

Три играчи на Барселона нема да му бидат на расолагање на Роналд Куман за дербито со Реал Мадрид во недела.

Играчот за врска Педри, дефанзивецот Роналд Араухо и Осман Дембеле се уште се лекуваат од повреда и нема да бидат спремни за „Ел Класико“.

Големото дерби се игра на „Камп Ноу“ на 24-ти октомври и се игра во 16-15 часот. Во моментов Реал е на второто место, а Барселона е на 7-то место на табелата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гвардиола наскоро ја напушта Европа

Пеп Гвардиола после истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа, …