Дома Фудбал Лига на шампиони Барселона денес доби „шамар“ од УЕФА

Барселона денес доби „шамар“ од УЕФА

Десет дена пред почетокот на возвратните дуели од одминафиналето во Лигата на шампиони, УЕФА објави нова студија со анализа и можностите за пласман во четвртфиналето.

Па така во студијата Барселона доби 0% шанси за пласман во четвртфинале, после првиот натпревар со ПСЖ кој заврши 4:0.

Инетресно, пред еден месец ваква слична студија на УЕФА прогнозираше дека Барселона има најголеми шанси да се најде во финалето од ЛШ и да го освои трофејот. Меѓутоа после дебаклот во Париз сега шансите за четвртфинале се нула.

Од 58 резултати на првиот натпревар кој завршил со 4:0 во возвратните дуели не се случило ништо не очекувано. Доколку Барселона го направи тоа на 8-ми март ќе биде прва во историјата.

Според таа студија Реал Мадрид има 98% шанси за пласман во четвртфинале, Јувентус 99,3%, додека Атлетико Мадрид 96,6%.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…