Дома Топ вести Барселона го сака напаѓачот на Милан

Барселона го сака напаѓачот на Милан

Каталонските медиуми пренесуваат дека Барселона покажува сериозен интерес за младиот напаѓач на Милан, Рафаел Леао.

22-годишниот Португалец пристигна на Сан Сиро пред две години, а оваа сезона буквално „експлодира“ и се етаблираше во еден од најдобрите напаѓачи во Серија А.

Чави е „заљубен“ во играта на Леао и смета дека идеално би се вклопил во неговиот стил на игра бидејќи може да игра на повеќе позиции во нападот.

Главна цел на Барселона ова лето ќе биде Халанд, но конкуренцијата за Норвежанецот е огромна, па како алтернатива се споменува Леао.

Каталонците се во одлични односи со неговиот менаџер Жорге Мендеш и ќе се обидат да го донесат на „Камп Ноу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Челзи му го нуди Канте на Арсенал

Францускиот репрезентативец Нголо Канте во зимскиот преоден рок би можел да го напушти Чел…