Дома Топ вести Барселона ги претстави Феликс и Кансело🎥

Барселона ги претстави Феликс и Кансело🎥

Барселона во последниот ден од преодниот рок донесе две големи засилувања, Жоао Феликс од Атлетико Мадрид и Кансело од Манчестер Сити.

Феликс и Кансело од поодамна имаа договор со Барселона, но се чекаше Барса да ослободи место за плати и да може да ги регистрира.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Двајцата доаѓаат на позајмица со право на откуп, а синоќа беа и официјално претставени на „Камп Ноу“.

„Со мојот татко и мојот брат секогаш ја гледавме Барса, секогаш бевме фанови на Барса и имавме сон да завршам тука. Се надевам дека ќе имаме добра сезона и дека ќе донесам многу радости за клубот. Сон ми е Лигата на шампионите, но ќе одиме меч по меч“, изјави Феликс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …