Дома Топ вести Барса спрема конечна офанзива за Жоао Феликс

Барса спрема конечна офанзива за Жоао Феликс

Португалскиот репрезентативец Жоао Феликс ги одби сите понуди бидејќи сака да се пресели во Барселона.

Жоао Феликс по шестмесечната позајмица во Челзи се врати во Атлетико Мадрид, но јасно е дека за него нема повеќе место во тимот на Симеоне.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Барселона исто така е силно заинтересирана, но поради финаниски проблеми има потешкотии да го реализаира трансферот.

Последните информации се дека Каталонците се спремни да го продадат Ансу Фати и така да отворат простор за доаѓање на Жоао Феликс.

Португалецот веќе има договор со Барселона, а Аталетико е ставен пред „свршен“ чин и е спремен да прифати позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …