Дома Топ вести Барса си најде бек во Манчестер!

Барса си најде бек во Манчестер!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Примарна цел на Барселона во зимскиот преоден рок ќе биде доведување на десен бек, особено после повредата на Серџи Роберто.

Со заминувањето на Дани Алвеш на позицијата десен бек игра Серџи Роберто, но Луис Енрике сака да ја засили конкуренцијата, особено поради фактот што Алиеп Видал сигурно заминува од „Камп Ноу“.

Медиумите во изминатите месеци шпекулираа со многу имиња, а последен во низата е Матео Дармијан, кој во јануари сигурно ќе ја промени средината бидејќи е во втор план кај Жозе Мурињо.

Најсилен интерес за Дармијан покажува милански Интер, но Барса се вклучи во трката за потписот бидејќи Италијанецот подеднакво добро може да игра и како десен и како лев бек.
Спортскиот директор на Каталонците Ариедо Браида одлично ги познава квалитетите на Дармијан и веќе стапил во контакт со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Позната следната дестинација на Асенсио

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Марко Асенси…