Дома Топ вести Барса нуди ситница за откуп на Феликс

Барса нуди ситница за откуп на Феликс

Барселона во последниот ден од преодниот рок успеа да го доведе Фоао Феликс од Атлетико Мадрид на едногодишна позајмица.

Феликс одлично се вклопи во тимот на Каталонците и Чави сака да го задржи во тимот и за следните сезони.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Барселона ќе се обиде да го откупи, но нема немара да ја плати сумата која ја бара Атлетико Мадрид за Португалецот.

Каталонците се спремни да платат „само“ 25 милиони евра, или да договорат уште една позајмица до јуни 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…