Дома Топ вести Барса и ПСЖ ја спремаат најскапата трампа во историјата

Барса и ПСЖ ја спремаат најскапата трампа во историјата

Барселона нема среќа со скапите засилувања во последно време. Минатото лето плати 120 милиони евра за Гризман, но Французинот се уште не го покажа својот квалитет на „Камп Ноу“.

Гризман требаше да биде големо и долгорочно засилување за Каталонците, но не се снаоѓа баш најдобро на „Камп Ноу“, а навивачите немаат трпение.

Во шпанските медиуми се шпекулира дека Гризман би можел по само една сезона да ја напушти Барселона, а каталонски „Спорт“ објави дека Французинот не е задоволен со ситуацијата.

Наводно, интерес за Гризман покажаува ПСЖ кој со години се обидува да го ангажира, па парижаните сигурно ќе сакаат да го купат ако Французинот реши да ја напушти Барселона.

Познато е дека Барса е силно заинтересирана за услигите на Нејмар, па можно е да дојде до трампа помеѓу двете скапи ѕвезди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Договорот е постигнат: Дефинирана моќта која ќе ја има Рагник во Милан

Вечерашните пишувања на италијански медиуми гласат дека договор помеѓу Милан и германскиот…