Дома Трансфер зона Барса и Милан го сакаат „бисерот“ на Удинезе

Барса и Милан го сакаат „бисерот“ на Удинезе


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Лазар Самарџиќ игра одлично во дресот на Удинезе и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

21-годишниот офанзивен играч за врска е роден во Германија, но има српски корени и избра да игра за српската репрезентација.

Тој игра одлично во Серија А, а најсилен интерес за неговите услуги покажуваат Барселона и Милан.

Самарџиќ покажа дека е еден од најталентираните играчи во Серија А, па Удинезе сигурно нема да го пушти за сума помала од 20 милиони евра.

Коментари
  • Милан ја најде замената за Брахим Дијаз

    Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Лазар Самар…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…