Дома Македонски спорт Барди не можеше да поверува што му одбрани Облак во 93. минута (ВИДЕО)

Барди не можеше да поверува што му одбрани Облак во 93. минута (ВИДЕО)

Aтлетико Мадрид во денешниот натпревар од Ла Лига го совлада Леванте со 2:1.

Резултатот од овој натпревар можеше да биде и поинаков меѓутоа благодарение на Јан Облак Атлетико освои три бода. Македонскиот репрезентативец Енис Барди имаше супер шанса да погоди за Леванте, но Олбак со една неверојатна одбрана успеа да го спаси својот гол.

Многумина ќе кажат дека оваа одбрана на Облак е најдобра во досегашниот дел од сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

БАНДА СО ИНТЕРВЈУ ЗА СПОРТСКИ: Никој не може да биде сакан како Кара и Столе, сакам еден ден пак заедно да играме во Вардар!!

Дејан Милосављев беше еден од милениците на скопската публика, меѓутоа поради проблемите в…