Дома Офсајд Балотели ќе се жени: Ова е неговата избраничка

Балотели ќе се жени: Ова е неговата избраничка

Додека спортската јавност ја следи кариерата на Балотели и очекува кој ќе биде неговиот нов клуб, контроверзниот „Супер Марио“ ужива во голема љубов.

Сите сметаат дека Балотели можеше да направи многу повеќе во кариерата во која сепак успеа да игра за клубови како што се Ливерпул, Сити, Интер или Милан.

Сега како што пренесуваат медиумите Балотели одлучил да се вери со неговата нова девојка Алесија Месина.

„Се верив и заљубен сум“, гласи изјавата која ја пренесуваат повеќе медиуми во Италија.

View this post on Instagram

? Le lunghe attese solo per i tramonti. #sonrisa ?

A post shared by Alessia Messina (@_alessiamessina_real) on

View this post on Instagram

?☀️

A post shared by Alessia Messina (@_alessiamessina_real) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Aтрактивна боксерка во долна облека направи шоу на мерењето пред борбата 🎥

Ебени Бриџис е позната како најпровокативна боксерка, а сега повторно направи шоу. Бриџис …