Дома Фудбал Балотели испрати порака до навивачите на Фламенго

Балотели испрати порака до навивачите на Фламенго

0

Марио Балотели им се заблагодари на навивачите на Фламенго за поддршката, откако се одлучи да се врати во Италија.

Балотели на крајот од претходната сезона го напушти Марсеј и како слободен агент чекаше на нов ангажман.

За неговиот потпис се бореа бразилски Фламенго и италијанска Бреша, а на крајот се одлучи да се врати дома.

Фламенго ја објави изјавата со која потврдува дека не биле во можност да договорат доаѓање на Балотели, а репрезентативецот на Италија остави порака за навивачите на овој клуб.

„Им благодарам на навивачите на Фламенго за сите пораки и покажувањето љубов која ја примив од вас во последните денови. Ви посакувам среќа на сите вас.“ – напиша Балотели.

Бало договори едногодишна соработка со Бреша, која се врати во Серија А.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…