Дома Фудбал Германија Баерн после повеќе од една година ќе игра домашен натпревар пред полни трибини

Баерн после повеќе од една година ќе игра домашен натпревар пред полни трибини

После пауза од една година и половина Баерн ќе игра пред полн капацитет на „Алијанц Арената“.

Веднаш по репрезентативната пауза Баерн ќе се сретне со Хофенхајм дома и овој меч ќе го игра пред 75.000 гледачи, сепак мерките и протоколите се уште ќе важат поради пандемијата.

На стадионот ќе може да присуствуваат само вакцинирани лица, оние што го прележале вирусот и оние кои имаат негативен ПЦР тест (не постар од 48 часа).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…