Дома Македонски спорт Бабунски се сели во Серија А!

Бабунски се сели во Серија А!

Српските медиуми пренесуваат дека нашиот најталентиран фудбалер Давид Бабунски е пред заминување од Црвена Звезда.

22-годишниот играч за врска не доби вистинска шанса за да го покаже својот талент во Црвена Звезда, па во јануари може да ја промени средината.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Изминатите месеци се шпеулираше дека за Бабунски интерес покажува Динамо Загреб, а сега српските медиуми информираат дека големи се шансите Македонецот да заврши во Серија А.

Имено, силен интерес за Бабунски во моментов покажуваат Сампдорија, Киево и Емполи па многу е веројатно од јануари да имаме уште еден Македонец во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Фудбалски судија нападнат во ‘Ржаничино – полиција го изнесуваше од теренот! 🎥

Покрај битките за место во прва и втора лига, викендов се играа и важни натпревари од пони…