Дома Трансфер зона Атлетико ја најде замената за Гризман: Во напредни преговори за Жоао Феликс

Атлетико ја најде замената за Гризман: Во напредни преговори за Жоао Феликс

0

Младата ѕвезда на Бенфика, Жоао Феликс се уште не одлучил каде ќе ја продолжи кариерата, а најсериозни кандидати за неговиот потпис се клубовите од Манчестер, Јувентус и Атлетико Мадрид.

Исто како и Манчестер Сити, така и Атлетико Мадрид е спремен да ја плати откупната клаузула од 120 милиони евра и веќе започна преговори со неговиот агент.

„Јорганџиите“ во Португалецот гледаат идеален наследник на Гризман, кој најави заминување од клубот, па работат на тоа да ја победат конкуренцијата за 19-годишниот талент.

Медиумите пренесуваат дека Атлетико започнал преговори со Бенфика и му нуди на португалскот клуб нуди 30% од следната продажба на Жоао Феликс.

После заминувањето на Гризман во Барселона, што ќе биде официјално на 1-ви јули, „јорганџиите“ ќе имаат доволно средства за да го комплетираат трансферот на Жоао Феликс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Уште една „отфрлена“ ѕвезда на Јунајтед се сели во Италија

Немања Матиќ оваа сезона изгледа не е во првите планови на тренерот на Манчестер Јунајтед,…