Дома Фудбал Лига на шампиони Атлетико значително ослабен против Ливерпул

Атлетико значително ослабен против Ливерпул

Како и што беше порано најавено, Жоао Феликс нема да биде спремен за дуелот со Ливерпул во вторник во Лигата на шампиони.

Феликс веќе се рехабилитира од повредата и од Атлетико очекуваа дека ќе биде спремен за најважниот меч сезонава, но Португалецот доби вирус и дефинитивно ќе биде надвор од тимот.

Се очекува 20-годишниот Феликс да биде на располагање за реваншот на „Енфилд“, а неговото место во првиот тим ќе го заземе Анхел Кореа.

„Јорганџиите“ се во голема резултатска криза, па ова сигурно ќе биде додатен удар за Диего Симеоне.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…