Дома Фудбал Англија Арсенал се пофали со важен потпис

Арсенал се пофали со важен потпис


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Арсенал денес потврди дека голманот Арон Рамсдејл ставил потпис на нов договор и ја продолжил верноста со клубот од „Емирати“.

Откако ја загубија трката во Премиер лигата, „топџиите“ сега имаат причина за славје бидејќи еден од најважните играчи останува во тимот до 2028 година.

25-годишниот Рамсдејл се етаблираше во еден од најдобрите голмани во Премиер лигата и ќе биде важна алка за „топџиите“ во наредните години.

Добрите партии оваа сезона му донесоа нов договор и значително повисока плата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…