Дома Трансфер зона Арсенал пред засилување од Брајтон!

Арсенал пред засилување од Брајтон!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Напаѓачот на Брајтон, Леандро Тросар е блиску до преселба во Арсенал.

Според последните информации преговорите помеѓу двата клуба започнаа и наскоро Белгиецот може да го засили тимот од Лондон.

Наводно Тросар ги договорил личните услови и останува уште клубовите да ги договорат деталите.

Белгиецот имаше одлична сезона до Светското првенство во Катар, меѓутоа по враќањето од Катар има значително помала минутажа. Причината е што Тросар по секоја цена сака да ја промени средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Сабицер е непријатна личност кога не игра, Манчестер Јунајтед доби „yбиец““

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Англискиот гигант Манчестер јунајтед во посл…