Дома Фудбал Англија Арсенал го „блиндира“ својот талент

Арсенал го „блиндира“ својот талент

0

Унаи Емери изненади многумина кога на стартот на сезоната му даде шанса на младиот талент Џо Вилок и покрај силната конкуренција.

Со тоа шпанскиот тренер покажа дека во тимот има „бисер“ со огромен потенцијал кој во иднина би можел да има стандардно место во првиот тим.

Играчот за врска, кој неодамна наполни 20 години е дел од Арсенал уште од 4-годишна возраст, а денес со „топџиите“ потпиша повеќегодишен договор.

Џо се разви многу во последната година, технички е многу силен, а сега покажа дека е зрел да преземе и одговорност на теренот“, изјави Унаи Емери.

Арсенал го „блиндира“ својот талент, кој веќе настапува за младата англиска репрезентација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Вселенски брод“: Видете како ќе изгледа новиот стадион на Милан и Интер (фото)

Милан и Интер официјално потврдија дека ќе започнат изградба на нов стадион, кој ќе биде е…