Дома Трансфер зона Арнаутовиќ повторно во Премиер лигата?

Арнаутовиќ повторно во Премиер лигата?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Френк Лампард и понатаму е на клупата на Евертон иако „карамелите“ имаат серија од седум натпревари без победа во Премиер лигата (пет победи и два нерешени натпревари).

Клубот од Ливерпул е претпоследен на половина од шампионатот и за викендот му гостува на Вест Хем. Лампард сака нов напаѓач, Калверт Луин и оваа сезона се мачи со повредите, па затоа на тимот му е потребна нова „деветка“.

Веќе се обидуваа со неколку опции, сакаа да го доведат Запата од Аталанта на позајмица, но клубот од Бергамо ги одби. Следната мета е Марко Арнаутовиќ. Фудбалерот на Болоња кон крајот на овој месец се врати од повреда и игра одлично во Серија А со осум голови на 14 натпревари.

Во Болоња Арнаутовиќ е од 2021 година и има договор до 2025 година. 33-годишниот напаѓач има искуство со играње во Премиер лигата каде што настапуваше за Стоук и Вест Хем. Неговата цена се проценува на околу 15 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…