Дома Трансфер зона Ареола го напушти Реал Мадрид и се врати во ПСЖ

Ареола го напушти Реал Мадрид и се врати во ПСЖ

Францускиот голман Алфонс Ареола го напушти Реал Мадрид.

Ареола на почетокот од сезона во Реал пристигна од ПСЖ на позајмица како дел од трансферот на Навас во Париз.

Тој настапи само на три натпревари во Ла Лига оваа сезона, освои титула со Кралевите и сега се враќа во Франција.

Реал не сакаше да го откупи неговиот договор и тој следната сезона ќе биде на располагање на францускиот првак, освен во случај да се случи нова позајмица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тешки зборови од агентот на Бејл: Реал треба да бакнува земјата по која Бејл газел

Велшкиот репрезентативец Герет Бејл пред неколку дена како позајмен играч го засили Тотенх…