Дома Трансфер зона Анчелоти ја купува ѕвездата на Наполи

Анчелоти ја купува ѕвездата на Наполи

Италијанските медиуми пренесуваат дека Евертон е во напреднати преговори со Наполи за трансфер на играчот за врска, Алан.

Анчелоти одлично го познава Бразилецот и сака да го донесе во својот тим, а двата клуба се блиску до договор.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Анчелоти е близу до финализирање на преговорите, според англиските медиуми, договорена е цена од 30 милиони фунти.

Алан пристигна на „Сан Паоло“ во 2015 година и се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во Серија А. Минатото лето беше на мета на ПСЖ, но тогаш Наполи не сакаше да го пушти за сума помала од 50 милиони евра

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Постигнат договор, Лукаку се сели во Наполи

Ромелу Лукаку кариерата ќе ја продолжи во Наполи, пренесуваат италијанските медиуми. Како …