Дома Фудбал Лига на шампиони Анчелоти по дебаклот против Манчестер Сити: Се случува…

Анчелоти по дебаклот против Манчестер Сити: Се случува…


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Манчестер Сити вчера убедливо го победи Реал Маддрид во реваншот од полуфиналето од Лигата на шампионите (4:0) и така со вкупни 5:1 ги елиминираше „кралевите“ кои во изминатите години станаа специјалисти за најелитното европско натпреварување

Машинеријата на Гвардиола буквално го надигра Реал и заслужено ќе игра за европската круна против Интер. Поразот по натпреварот го призна и Карло Анчелоти. Помеѓу другото, Анчелоти потврди и дека останува во Мадрид.

„Понекогаш играте против подобар противник, а токму таков имавме ние во овие два натпревари. Навистина беа супериорни, ова е полуфинале во Лигата на шампионите и се случува ваков пораз.

Мораме да учиме од грешките. Нема потреба да се прави голема драма од сето ова. Манчестер Сити има фантастична сезона, сепак и полуфинале во ЛШ е успех. Следната сезона јас ќе бидам тука и ќе се борам за нова титула“, изјави Анчелоти.

Во финалето Манчестер Сити ќе се сретне со Интер на 10-ти јуни на стадионот „Ататурк“ во Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Спалети потврди: Заминувам бидејќи сум уморен

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ После претсдателот Де Лаурентис, сега и самиот Лучи…