Дома Топ вести Ансу Фати се сели во Серија А

Ансу Фати се сели во Серија А

Ансу Фати после уште една слаба сезона најверојатно ќе ја напушти Барселона, пренесуваат шпанските медиуми.

Агентот на Фати, Жорж Мендеш не е задоволен од третманот кој го има неговиот клиент во Барселона и веќе почнал да му бара нов клуб.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На Барса и се потребни пари да ги среди финансиските документи и Фати изгледа како добра можност за солидна заработка.

Најсилен интерес за талентот покажуваат италијанските гиганти Милан, Јувентус и Интер.

„Калчомеркато“ пренсува дека најконкретен е интересот на Милан, кој е спремен да понуди 35 милиони евра за потписот на Фати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Ова е најлошата сезона во кариерата на Ѓоковиќ“

На Новак Ѓоковиќ не му оди баш најдобро оваа сезона и загрижува фактот што не влезе во нит…