Дома Фудбал Англија Анализа и предлог типови: Манчестер Сити – Тотенхем

Анализа и предлог типови: Манчестер Сити – Тотенхем

Веќе во второто коло од Премиер лига не очекува големо дерби каде што силата ќе ја измерат екипите на Манчестер Сити и Тотенхем. Дуелот помеѓу овие две екипи е закажан за ден во 18:30.

Манчестер Сити: Целта е ЛШ!

Во голем стил Манчестер Сити ја започна одбраната на титулата првак во Англија, поточно во борбата за третата последователна титула. Секако треба да се спомне дека пред тоа на Етихад стигна и трофејот од Комјунити Шилд каде што го совладаа Ливерпул и тоа после пенал рулетот. Треба да се истакне дека за овој дуел конечно се врати стоперот Лапорт, па Отаменди ќе биде преселен на клупата. Освен тоа, Гвардиола може да се радува на одличната форма на Стерлинг кој против Вест Хем постигна хет-трик.

Тотенхем: Може ли оваа екипа да се замеша во борбата за титула?

Тотенхем оваа сезона влезе како вицешампион на Европа, а што се однесува до Премиер лига тие завршија на четвртото место и можат да бидат комплетно задоволни со оглед на силната конкуренција. Сигурно е дека Тотенхем сака отскок во домашното првенство, но сега се пред тежок испит.  После неколку сезони без засилување, тие ова лето беа конечно активни во летниот преоден рок. Во првото коло против Астон Вила не блескаа, но за среќа направија пресврт и ги зедоа првите три бода.

Наш предлог:

Кога се ќе се собере и одземе, сепак блага предност овде даваме на домаќините, па за почеток ве советуваме да пробате со конечен исход 1 со квота 1.40 во 1xBet. Похбрарите ги советуваме да изиграат 1&ГГ со квота 2.60 во истата обложувалница.

Проверете ги останатите бесплатни типови на Kladenje.mk

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гвардиола добива понуда која не ќе може да ја одбие?

ЦАС (Судот за спортска арбитража) ја прифати жалбата на Манчестер Сити кој беше исфрлен од…