Дома Топ вести Ал Итихад не се откажува, прави последен обид за Салах

Ал Итихад не се откажува, прави последен обид за Салах

Шпекулациите околу иднината на Мохамед Салах во Ливерпул се интензивни во последните недели, бидејќи силен интерес за него покажува Ал Итихад.

Првата понуда од 150 милиони фунти беше одбиена од, но клубот од Саудиска Арабија не се откажува и спрема нова понуда.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Црвените“ потврдија дека 31-годишниот фудбалер не е на продажба, но Ал-Итихад ќе направи последен обид со 200 милиони фунти.

И покрај важноста на Салах, ова се пари кои тешко можат да се одбијат за играч кој има над 30 години.

Претставници на клубот од Саудиска Арабија пристигнаа во Лондон во нов обид да го комплетираат трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…