Дома Македонски спорт Мак ракомет Алушовски потпишува нов договор со Тор Акурејри

Алушовски потпишува нов договор со Тор Акурејри


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Стевче Алушовски,м поранешниот македонски репрезентативец и селектор ќе остане на Исланд уште три години, откако неговиот клуб Тор од Акурејри му понуди нов договор.

Пред да замине на Исланд, Алушовски го водеше Вардар, а со исландскиот клбу не успеа преку плејофот да го однесе клубот до елитното друштво. Сепак и покрај тоа сопственците на клубот се задоволни од работата на Алушовски.

Во овој клуб ќе потсетиме до изминатата сезона настапуваше Томислав Јагуриновски кој се врати во Македонија и во иднина ќе го носи дресот на Пролет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…