Дома Фудбал Англија Алиоски погоди и втор натпревар во низа (ВИДЕО)

Алиоски погоди и втор натпревар во низа (ВИДЕО)

Eзгјан Алиоски вчера го постигна својот петти гол сезонава и втор во низа.

Алиоски го постигна вториот гол за Лидс за водство на неговиот тим против Хал од 2:1 во рамките од 21. коло во Чемпионшип. Алиокси во игра на овој натпревар влезе во 69. Минута и погоди во 82. минута.

За Лидс ова беше седма победа во низа со која остана на врвот на табелата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…