Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Алиоски: Жалам што од старт не игравме како во второто полувреме

Алиоски: Жалам што од старт не игравме како во второто полувреме

Македонската репрезентација го запиша вториот пораз на ЕП, против Украина (2:1).

Алиоски го постигна голмот за Македонија и истакна дека жали што не игравме од старт како во второто полувреме.

„Не се согласувам дека игравме продобро во овој меч и против Австрија игравме добро. Во првото полуврмее требаше да играме поагресивно, со повеќе пресинг. Ни дадоа два гола и тешко е да се вратиш на таков резултат. Требаше од почеток да играме како во второто полувреме“.

„Ова е ЕП на секој натпревар треба да се игра сериозно, за нас беше важно да земеме бод. Жал ми е што не игравме добро од почеток. Знаеме дека имаме квалитет, но тоа е фудбал“, изјави Алиоски.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…