Дома Фудбал Италија Алегри: Нема потреба од приказни, треба да почнеме со победи

Алегри: Нема потреба од приказни, треба да почнеме со победи

Јувентус утре и гостува на Специја во 5-то коло од Серија А и „бјанконерите“ се пред императив победа.

Јувентус на катастрофален начин ја отвори сезоната и се уште нема победа, па се наоѓа на 18-то место во Серија А.

„Нема потреба од приказни, треба да победиме по секоја цена. Цели 60 години Јувентус не бил во ваква ситуација и потребни ни се бодови. Утре сигурно ќе играат Киеза и Де Лихт, а Киелини е единствен кој е отсутен“, изјави Алегри.

„Овај Јувентус е многу различен од тој кој го водев претходно, но нема смисла да зборуваме за минатото. На мечот против Милан грешевме многу и треба да имаме подобра организација“, додаде Алегри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Maнчестер Јунајтед вчера беше поразен во натпреварот против Лестер, а после овој пораз се …